Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Eko domácnosť - Šetríme planétu aj peňaženku

 • Kúpa tepelného čerpadla: Aké si vybrať 04.06.2021

  Tepelné čerpadlo je ideálnou voľbou, ak chcete kúriť a ohrievať vodu ekologicky a lacno. Hoci nestojí málo, investícia sa vám postupne vráti. Zistite, aké tepelné čerpadlo si vybrať, prečo sa doň oplatí investovať a ako môžete jeho kúpu financovať.

 • Solárne panely: Oplatí sa do nich investovať? 14.05.2021

  Solárne panely sú ekologickým a výhodným riešením. Hoci je počiatočná investícia vysoká, v budúcnosti sa vám niekoľkonásobne vráti. Zistite, prečo sa oplatí investovať do solárnych panelov, čo zvážiť pred ich kúpou a ako ich môžete financovať.

 • Ako získať dotáciu na elektromobil alebo hybrid 27.04.2021

  V novembri roku 2019 spustilo Ministerstvo hospodárstva SR projekt „Chceme elektromobil“, cez ktorý ste mohli požiadať o štátnu dotáciu na elektromobil alebo plug-in hybrid. Cieľom iniciatívy bolo zvýšiť počet ekologickejších automobilov na slovenských cestách. Pri schvaľovaní žiadostí a vyplácaní dotácií však nastali komplikácie. Dá sa ešte o dotáciu na elektromobil alebo plug-in hybrid požiadať? A oplatí sa vôbec investovať do takéhoto typu auta?

 • Kúpa elektrobicykla: Čo zvážiť pri jeho výbere? 23.04.2021

  Elektrobicykle sa stávajú čoraz populárnejšími. Hoci na prvý pohľad vyzerajú takmer rovnako ako tie obyčajné, prinesú vám väčší komfort z jazdy. Sú vhodné na šport, zábavu, pre dobrodruhov, mestských ľudí, no aj pre seniorov či ľudí s obmedzeniami, pre ktorých je jazda na klasickom bicykli príliš náročná.

 • Štátne dotácie na eko projekty: Aké máte možnosti? 29.03.2021

  Vďaka štátnym dotáciám na eko projekty môže byť aj vaša domácnosť udržateľnejšia. Zistite, na čo všetko môžete príspevok získať a aké sú podmienky.

 • Zateplenie domu: Koľko stojí a ako ho financovať 17.03.2021

  Vďaka zatepleniu domu znížite nielen výdavky na kúrenie, ale zlepšíte aj kvalitu bývania. Zistite, koľko stojí zatepleniu domu a ako ho môžete financovať.

 • Doprava budúcnosti 23.02.2021

  S rozvojom priemyslu úzko súvisí aj rozvoj dopravnej infraštruktúry. Na cestách tak pribúda veľké množstvo dopravných prostriedkov, ktoré vypúšťajú do ovzdušia množstvo škodlivých zložiek, čo nepriaznivo vplýva na zdravie našej planéty.

 • Ako ušetriť energiu v domácnosti? 18.02.2021

  Máme pre vás zopár tipov a trikov v oblasti šetrenia energií.