Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Eko domácnosť - Šetríme planétu aj peňaženku

 • Kúpa kotla: Na čo sa pri výbere zamerať | Cetelem.sk 09.08.2021

  Výber správneho kotla je náročná úloha. Pri kúpe treba zvážiť nielen jeho cenu, ale aj veľa ďalších faktorov. Poradíme vám, na čo sa pri výbere kotla zamerať, ako ho financovať, či aké výhody a nevýhody majú jednotlivé typy.

 • Kúpa tepelného čerpadla: Aké si vybrať 04.06.2021

  Tepelné čerpadlo je ideálnou voľbou, ak chcete kúriť a ohrievať vodu ekologicky a lacno. Hoci nestojí málo, investícia sa vám postupne vráti. Zistite, aké tepelné čerpadlo si vybrať, prečo sa doň oplatí investovať a ako môžete jeho kúpu financovať.

 • Solárne panely: Oplatí sa do nich investovať? 14.05.2021

  Solárne panely sú ekologickým a výhodným riešením. Hoci je počiatočná investícia vysoká, v budúcnosti sa vám niekoľkonásobne vráti. Zistite, prečo sa oplatí investovať do solárnych panelov, čo zvážiť pred ich kúpou a ako ich môžete financovať.

 • Ako získať dotáciu na elektromobil alebo hybrid 27.04.2021

  V novembri roku 2019 spustilo Ministerstvo hospodárstva SR projekt „Chceme elektromobil“, cez ktorý ste mohli požiadať o štátnu dotáciu na elektromobil alebo plug-in hybrid. Cieľom iniciatívy bolo zvýšiť počet ekologickejších automobilov na slovenských cestách. Pri schvaľovaní žiadostí a vyplácaní dotácií však nastali komplikácie. Dá sa ešte o dotáciu na elektromobil alebo plug-in hybrid požiadať? A oplatí sa vôbec investovať do takéhoto typu auta?

 • Kúpa elektrobicykla: Čo zvážiť pri jeho výbere? 23.04.2021

  Elektrobicykle sa stávajú čoraz populárnejšími. Hoci na prvý pohľad vyzerajú takmer rovnako ako tie obyčajné, prinesú vám väčší komfort z jazdy. Sú vhodné na šport, zábavu, pre dobrodruhov, mestských ľudí, no aj pre seniorov či ľudí s obmedzeniami, pre ktorých je jazda na klasickom bicykli príliš náročná.

 • Štátne dotácie na eko projekty: Aké máte možnosti? 29.03.2021

  Vďaka štátnym dotáciám na eko projekty môže byť aj vaša domácnosť udržateľnejšia. Zistite, na čo všetko môžete príspevok získať a aké sú podmienky.

 • Zateplenie domu: Koľko stojí a ako ho financovať 17.03.2021

  Vďaka zatepleniu domu znížite nielen výdavky na kúrenie, ale zlepšíte aj kvalitu bývania. Zistite, koľko stojí zatepleniu domu a ako ho môžete financovať.

 • Doprava budúcnosti 23.02.2021

  S rozvojom priemyslu úzko súvisí aj rozvoj dopravnej infraštruktúry. Na cestách tak pribúda veľké množstvo dopravných prostriedkov, ktoré vypúšťajú do ovzdušia množstvo škodlivých zložiek, čo nepriaznivo vplýva na zdravie našej planéty.

 • Ako ušetriť energiu v domácnosti? 18.02.2021

  Máme pre vás zopár tipov a trikov v oblasti šetrenia energií.