Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Záujem o spotrebiteľské úvery rastie

Podľa štatistík spoločnosti CETELEM SLOVENSKO, objem poskytnutých spotrebiteľských úverov v prvom polroku 2013 medziročne rástol o 13%. Pritom nárast spoločnosť zaznamenala pri všetkých typoch poskytovaných úverov –Nákup na splátky Cetelem, Pôžička Cetelem a Kreditná karta Cetelem.  

Najviac rástli  účelové a bezúčelové pôžičky  (16%), ktorých spoločnosť do konca júna 2013 poskytla v objeme viac ako 16 mil. EUR. Držitelia kreditných kariet čerpali viac ako 26 mil. EUR, čo predstavovalo 8 %-ný nárast oproti minulému roku. O tom, že Slováci stále radi využívajú nákup na splátky priamo v predajniach, svedčí 15%-ný rast oproti rovnakému obdobiu minulého roka, pričom si celkovo touto cestou požičali 19 mil. EUR.

Najčastejšie sa na splátky kupovali televízory a notebooky, na ktoré si klienti spoločnosti priemerne požičali 423 EUR. Obľube sa tešia aj bezúčelové pôžičky, z účelov dominujú rekonštrukcie a kúpa ojazdeného vozidla. Priemerná výška pôžičky sa pohybovala okolo 7 600 EUR.

Kreditné karty sa čoraz častejšie využívajú pri bežných nákupoch v potravinách alebo na čerpacích staniciach.  Od začiatku roka 2013, viac ako 50% transakcii bolo realizovaných prostredníctvom POS terminálov, výbery z bankomatov tvorili viac ako 45% a internetové nákupy 5%. Priemerný nákup uhradený kreditnou kartou Cetelem bol v hodnote 26 EUR, z bankomatu klienti jednorázovo vyberali v priemere 100 EUR.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov alebo Internetu. Jej hlavný akcionár - BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, je členom bankovej skupiny BNP Paribas.

 

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna