Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Ušetrite s kreditkou na dovolenke

Chystáte sa na dovolenku a riešite koľko hotovosti budete potrebovať. Na mieste prepočítavate výmenný kurz a hľadáte najbližšiu zmenáreň. A teraz si predstavte, že môže byť scenár vašej dovolenky oveľa pohodlnejší – napríklad s kreditkou od Cetelemu.

Výhodné nákupy v zahraničí

Použiť kreditku pri nákupoch v zahraničí môže byť výhodnejšie ako platiť v hotovosti. Cetelem navyše odmeňuje svojich klientov a vráti im 1,5% z každej bezkontaktnej platby a 1% z ostatných platieb. To platí pre platbu Kreditnou kartou Cetelem za tovary a služby, v kamenných obchodoch aj na internete, kdekoľvek na svete. Navyše, ak použité finančné prostriedky v danom mesiaci splatíte do 22. dňa nasledujúceho mesiaca, máte to bez úrokov.

Kreditka ako záloha

Nemusíte so sebou nosiť vysokú hotovosť a neriskujete, že vám niekto vybieli účet, pokiaľ použijete kreditnú kartu ako zábezpeku napr. pri zapožičaní auta alebo skútra. Kreditka od Cetelemu nie je prepojená s osobným bežným účtom, ako je to v prípade debetných kariet a naviac si ju môžete aj poistiť.

Keď predsa len potrebujete hotovosť

Ak predsa len potrebujete v zahraničí hotovosť, vyberte si ju radšej naraz a ušetríte tak na poplatkoch.

Bezpečnosť, nielen v zahraničí

Aj keď platenie kreditkou je všeobecne bezpečnejšie ako nosiť pri sebe vysokú hotovosť, nikdy nie je na škodu pripomenúť si niekoľko tipov, pre jej bezpečné používanie. A tie platia nielen v zahraničí:

Nikdy nepíšte PIN kód na kartu!

Neposkytujte tretím osobám akékoľvek údaje o svojej karte a ani svoj PIN kód.

Kartu noste oddelenú od ostatných dokladov totožnosti.

Nastavte si SMS notifikáciu o prebiehajúcich transakciách na karte.

Pravidelne si kontrolujte výpisy z účtu.

Pri platbe cez internet sa presvedčte, či ste na bezpečných internetových stránkach.

Pri použití karty u obchodníka alebo v bankomate si vždy zoberte písomný doklad o realizácii.

V prípade straty alebo odcudzenia nechajte kartu okamžite zablokovať.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov, alebo internetu. Je členom silnej bankovej skupiny BNP Paribas.

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna