Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Televízor pod stromček

Televízor, či už LCD, LED alebo plazma, ostáva dlhodobo hitom nákupov na splátky. V posledných dvoch mesiacoch uplynulého roku sa ich kúpilo prostredníctvom spoločnosti Cetelem takmer 5000. Notebooky, ktorých sa predalo na splátky viac ako 3000, sa ocitli na druhom mieste.

Podľa štatistík úverovej spoločnosti CETELEM SLOVENSKO a.s. si Slováci pred Vianocami požičiavali približne na úrovni minulého roka. Viac však využívali kreditné karty. V porovnaní s novembrom a decembrom roku 2010, čerpali z kreditiek v objeme o 7% viac. Klienti spoločnosti nakupovali na štedrý deň do poslednej chvíle, kým nezavreli obchody. Stihli spraviť 491 transakcií cez POS terminál, pričom pravdepodobne posledný darček bol kreditkou Cetelem zaplatený 24.12. v Trnave o 12.41, v predajni zameranej na predaj počítačov. Využívanie kreditnej karty na platbu cez POS terminál Cetelem odmeňuje. Za november a december celkovo vrátil klientom z ich nákupov viac ako 17 000 EUR, pripísaním na ich revolvingový účet.

Nie všetci si však nechávali nákupy na posledný deň. Rekordným v počte žiadostí o nákup na splátky bol 19. december. Typickým klientom bol muž vo veku 26 až 30 rokov. Požičal si v priemere 421 EUR, ktoré bude splácať 16 mesiacov.

Internet nám šetrí čas, ktorého máme práve v predvianočnom období tak málo. Až 45% z celkového počtu žiadostí o Pôžičku Cetelem bolo realizovaných ONLINE. Najväčší záujem bol o bezúčelové pôžičky. Na darčeky, lyžovačku, rodinnú oslavu, prípadne akýkoľvek iný účel, ktorý nemusia klienti dokladovať, si požičali v priemere 6 472 EUR. Splácať ich budú v mesačných splátkach v priemernej hodnote 146 EUR.

CETELEM SLOVENSKO a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov alebo Internetu. Jej hlavný akcionár - BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, je členom bankovej skupiny BNP Paribas. S viac ako 29 000 zamestnancami pôsobí v 30 krajinách, na 4 kontinentoch.