Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Na vianočné nákupy sme si požičali v predstihu.

Predvianočné nákupy sme si tento rok nenechali na poslednú chvíľu. Vyplýva to zo štatistík úverovej spoločnosti CETELEM SLOVENSKO.

Najviac žiadostí o nákup na splátky v uplynulom predvianočnom období spoločnosť zaznamenala 13. decembra. V roku 2009 si žiadatelia o úver zvolili pre svoje nákupy pokročilejší dátum. Rekord v počte obdržaných žiadostí za posledné dva mesiace roka 2009 totiž drží 21.december. Najviac žiadostí o pôžičku Cetelem zaevidoval takmer o mesiac skôr ako tomu bolo v predchádzajúcom roku, a to už 2.novembra 2010.

Rovnako ako minulý rok, najčastejšie sme kupovali na splátky televízory a notebooky, na ktoré sme si v priemere požičali 430 EUR. Priemerná výška mesačnej splátky sa pohybovala okolo 43 EUR a dĺžka splácania bola v priemere 13 mesiacov. Viac ako 10% nákupov na splátky sme realizovali v internetovom obchode.

Internet využilo aj 33% žiadateľov o Pôžičku Cetelem. Najväčší záujem bol o bezúčelovú pôžičku, ktorú je možné využiť na nákupu darčekov, úhradu rodinnej lyžovačky alebo na čokoľvek iné až do výšky 17 000 EUR. Klienti spoločnosti si požičiavali v priemere 5 960 EUR, čo je o 1 100 EUR viac ako v predchádzajúcom roku. Priemerne budú splácať 78 mesiacov po133 EUR mesačne.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov alebo Internetu. Jej hlavný akcionár - BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, je členom bankovej skupiny BNP Paribas. S viac ako 27 000 zamestnancami pôsobí v 30 krajinách, na 4 kontinentoch.

Kontakt:
Ing. Andrea Trebuľová
hovorkyňa
Andrea.trebulova@cetelem.sk

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna