Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Koľko úverov možno poskytnúť za 10 rokov? Milión.

Spoločnosť Cetelem Slovensko financovala prvý úver 9.6.2000. Prvý klient si kúpil na splátky mobilný telefón, na ktorý si požičal 3 000 SKK (99,58 EUR).

Od vtedy úverová spoločnosť poskytla viac ako milión úverov. Takmer 500 000 klientom požičala v objeme viac ako 625 mil. EUR. Spokojnosť so službami spoločnosti dokazuje skutočnosť, že až 47% klientov uzatvorilo dve a viac úverových zmlúv.

Rekord v počte zaslaných žiadostí patrí pánovi Romanovi, ktorý o úver žiadal spolu 67- krát, z toho 24 žiadostí bolo následne stornovaných. 33-krát úver bez problémov doplatil, len 4-krát bola jeho žiadosť zamietnutá a aktuálne spláca 5 úverov a kreditnú kartu.

Typický klient

Za posledných desať rokov sa profil typického klienta Cetelemu príliš nezmenil, len o niečo omladol. Kým v roku 2000 to bol ženatý muž vo veku 47 rokov, s jedným dieťaťom, dnes najčastejšie využíva finančné služby Cetelem čerstvý štyridsiatnik, ženatý, bezdetný, prípadne s jedným dieťaťom.

10 rokov na Slovensku

Spoločnosť Cetelem Slovensko vstupovala pred desiatimi rokmi na slovenský trh s produktom nákup na splátky. Od roku 2001 začala vydávať kreditné karty a v roku 2004 obohatila svoje produktové portfólio o osobné pôžičky. V súčasnosti sa nákup na splátky podieľa na objeme poskytnutých úverov 34 percentami, kreditné karty tvoria 39% podiel a osobné pôžičky 27%.

Spoločnosť postupne zavádzala technologické inovácie, ktorých cieľom je uľahčiť Slovákom prístup k spotrebiteľským úverom. Ako prvá priniesla na trh možnosť získať úver ONLINE, s automatickým posúdením žiadosti. V praxi to znamená, že klient sa dozvie výsledok predbežného posúdenia žiadosti okamžite. Cetelem začal poskytovať nákup na splátky ONLINE v spolupráci s najväčšími internetovými predajcami v roku 2005. O rok neskôr bolo možné požiadať cez Internet o Pôžičku Cetelem a nakoniec sa k ONLINE produktom pridala aj kreditná karta. Vybavenie úveru z domu, práce, či kaviarne si získava čoraz väčšiu obľubu. V súčasnosti tvorí podiel „internetových“ žiadostí o Pôžičku Cetelem 37,5 percentný podiel na všetkých žiadostiach a 10% nákupov na splátky je realizovaných v internetových obchodoch.

Svoju pozíciu na trhu spoločnosť potvrdila v uplynulom roku, kedy sa trh stretol s prejavmi hospodárskej krízy. “Dnes môžem konštatovať, že sa nám podarilo splniť plány vo všetkých kľúčových oblastiach. Obzvlášť by som rád vyzdvihol úspechy ako udržanie akceptovateľnej miery rizika a dosiahnutie profitability,“ dodáva predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Petr Tač.

BNP Paribas – silný partner

Oporou v podnikaní spoločnosti Cetelem Slovensko je príslušnosť k jednej z najväčších bánk sveta. BNP Paribas je európskym lídrom v oblasti bankových a finančných služieb a ôsma najbezpečnejšia banka sveta (podľa Global Finance – február 2009). Skupina vlastní jednu z najväčších medzinárodných sietí s 200 900 zamestnancami v 84 krajinách.

Andrea Trebuľová
andrea.trebulova@cetelem.sk

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna