Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Klienti preferujú zaslanie PIN kódu SMSkou

Spoločnosť Cetelem Slovensko už rok zasiela PIN kód ku kreditným kartám prostredníctvom SMS správy. Doposiaľ nezaznamenala ani jeden podvod spojený s neoprávneným prebratím zásielky. Špecialista na spotrebiteľský úver tak úspešne eliminuje riziko zneužitia.

Proces zaslania PIN funguje jednoducho:

  1. Klient dostane od spoločnosti list obsahujúci kreditnú kartu a „matrix“, na základe ktorého vie dešifrovať PIN kód. List je zasielaný doporučene, do vlastných rúk klienta.
  2. Presne o päť dní je klientovi zaslaná SMS správa obsahujúca zašifrovaný PIN kód, ktorý umožní aktiváciu kreditnej karty.

V prípade nedoručiteľnosti SMS správy, je klientovi automaticky vygenerovaná obálka obsahujúca PIN k jeho kreditnej karte a zaslaná klasickou cestou, teda doporučene na jeho adresu.

Klienti oceňujú rýchlejší proces doručenia PIN kódu, v rámci ktorého dostávajú len jednu zásielku. V súvislosti so zavedením inovácie spoločnosť dokonca zaznamenala zvýšený počet klientov využívajúcich kreditné karty, v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. „Klient sa jednoduchšie a rýchlejšie dostane k svojmu PINu, tým pádom je náchylnejší na použitie karty, vysvetľuje Michal Oravec, špecialista pre kreditné karty Cetelem.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov alebo Internetu. Jej hlavný akcionár - BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, je členom bankovej skupiny BNP Paribas.

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna