Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Jasná ponuka - úrok 8,9% pre každého

Cetelem prišiel s jasnou ponukou na pôžičky, na rovinu a bez chytákov. Fixný úrok 8,9% pre všetkých a nulové poplatky za poskytnutie, správu, predčasné splatenie či mimoriadnu splátku úveru. Bez ohľadu na bonitu a kombináciu výšky úveru, od 2000 do 25 000 EUR na 6 až 84 mesiacov.

Už žiadne prázdne reklamné sľuby

Odmena za určitých podmienok, bonus za dobré splácanie, úrok od X%. Ponuka spotrebiteľských úverov je čoraz rozmanitejšia, výhody komplikovanejšie zabalené a na zbežné porovnanie už nestačí ani priemerná finančná gramotnosť.

„Nakoniec sa v zmluve dočítate, že úrok od X%  bol o 10% vyšší, pretože banka vyhodnotila bonitu klienta, zmenila sa výška úveru a dĺžka splácania, pretože úrok X% v skutočnosti nedostane takmer nikto, a keď ste sa raz omeškali so splátkou, na sľúbenú odmenu nemáte vlastne nárok", vysvetľuje Andrea Trebuľová, manažérka externej komunikácie CETELEM SLOVENSKO. Tak napríklad, ak by si 35 ročný muž s nižšou bonitou žiadal o úver 5000 EUR na 3 roky, skutočná ponuka jednotlivých poskytovateľov úveru by sa podľa portálu Finančá hitparáda mohla výrazne líšiť od reklamných sľubov. 

poskytovateľ pôžička zaplatená suma celkom mesačná splátka vstupný poplatok úroková sadzba
Sberbank mojaPôžička 5665 EUR 157 EUR 0 EUR 8,29%
Cetelem Pôžička Cetelem 5716 EUR 159 EUR 0 EUR 8,90%
Zuno Pôžička 5800 EUR 161 EUR 0 EUR 9,90%
Slovenská sporiteľňa Spotrebný úver na čokoľvek 6453 EUR 179 EUR 0 EUR 17,40%
Poštová banka Dobrá pôžička 6498 EUR 181 EUR 0 EUR 17,90%
VUB Flexipôžička na čokoľvek 6607 EUR 181 EUR 100 EUR 18%

Zdroj : Finančná hitparáda

Úrok zrejmý už od začiatku

Cetelem sa rozhodol ísť zrozumiteľnou cestou a nekomplikovať záujemcom o pôžičku ich rozhodovanie. „Naša ponuka s úrokom 8,9% ročne je jednou z najlepších na trhu, preto môžeme komunikovať otvorene", dodáva Trebuľová.  Pre klienta je podstatné, že sa nestretne v priebehu žiadosti o úver so žiadnymi prekvapeniami a môže si byť istý, že sľúbený úrok skutočne dostane a nájde ho aj v zmluve.

Transparentnú ponuku Cetelemu si môže každý záujemca overiť priamo v kalkulačke umiestnenej na stránke spoločnosti. Zadá si sumu, zvolí vyhovujúcu výšku splátky v kombinácii s dĺžkou splácania a okrem úroku sa okamžite dozvie, koľko v skutočnosti zaplatí, ako aj výšku ročnej percentuálnej miery nákladov (RPMN). Ak mu podmienky vyhovujú, online vyplní a odošle žiadosť, pričom výsledok predbežného posúdenia sa dozvie okamžite. Rovnakú ponuku môže klient využiť aj pri telefonickom vybavení, kde ho procesom prevedie úverový poradca.

Cetelem Slovensko a.s. je členom BNP Paribas, najväčšej bankovej skupiny v Euro zóne, ktorá zamestnáva 200 tisíc ľudí v 90 krajinách.

https://www.cetelem.sk/pozicky/tesime-sa-s-vami/

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna