Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Euro konverzia v Ceteleme úspešná

Koniec roka 2008 a začiatok roka 2009 bol poznačený pohotovosťou finančných inštitúcií. Všetky banky a finančné inštitúcie zažili jav, ktorý sa nevyskytuje často – zmenu meny. Tento proces preveril všetky informačné systémy, bankomaty ako aj ľudí, ktorí konverziu zabezpečovali.

Spoločnosť Cetelem úspešne zvládla bod nula, 31. decembra 2008, kedy sa všetky systémy prepli na novú menu. Autorizácia kreditnou kartou Cetelem bola možná už v skorých ranných hodinách 1. januára 2009.

Podľa pracovníkov spoločnosti, historicky prvú transakciu kreditnou kartou Cetelem, zaznamenali už 29 minút po polnoci, 1. januára 2009, a to na POS termináli v hoteli Tatra v Bratislave. Prvý výber hotovosti kreditnou kartou Cetelem z bankomatu bol vykonaný tiež v Bratislave - 2.1.2009. Možnosť nákupu na splátky mohli zákazníci využiť už v prvý deň nového roku podvečer. Prvý nákup na splátky bol realizovaný prostredníctvom internetového obchodu, 1.1. 2009 o 22. hodine a 34 minúte. Prvá žiadosť o poskytnutie pôžičky Cetelem prostredníctvom internetu bola zaregistrovaná 1. januára 2009 o 18 hodine a 31 minúte. Účelom pôžičky bola prestavba a rekonštrukcia. Systém schvaľovania pôžičiek bol aktívny od 5. januára.

Automatické prepočítanie všetkých zostatkov úverov, mesačných splátok, ako aj ďalších údajov spojených s úverom, sa udialo k 1. januáru 2009. Podľa prepočtu na novú menu klientovi bola priradená taká výška úverového rámca, ktorá zohľadňuje jeho aktuálne vyčerpanú sumu. Zmena rámca sa uskutočnila automaticky, bez toho, aby klient musel spoločnosť Cetelem kontaktovať. Vďaka tomuto mechanizmu čerpanie z úverového účtu klientovi nebolo nijakým spôsobom obmedzené. Spoločnosť Cetelem úkony súvisiace s prechodom na Euro nespoplatňovala. Zároveň nezvyšovala ani nezavádzala nové poplatky a celkovo nezvyšovala cenu úverov.

Kontaktné údaje:
Andrea Trebuľová
Hovorkyňa
andrea.trebulova@cetelem.sk
02/593 42 701

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna