Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

EURO bez obáv

Na príchod eura je Cetelem pripravený

Zavedenie eura bude pre klientov spoločnosti Cetelem, rovnako ako v prípade väčšiny bánk, bezproblémové. V súčasnosti korunové spotrebiteľské úvery budú 1. januára 2009 automaticky prevedené na eurové, a to bezplatne. Klienti nemusia z tohto dôvodu podpisovať žiadne dodatočné zmluvy, všetky sumy sa prepočítajú podľa vyhláseného konverzného kurzu. Poplatky za produkty a služby sa vplyvom zavedenia eura nezvýšia.

Cetelem sa stal signatárom etického kódexu pre zavedenie eura, ktorý bol vytvorený v spolupráci splnomocnenca vlády pre zavedenie eura v SR a Podnikateľskej aliancie Slovenska. Znamená to, že spoločnosť nemení ceny a poplatky za svoje služby z dôvodu zavedenia novej meny. Spoločnosť tým deklaruje svoju podporu prointegračných procesov a pripravenosť prijať novú menu. Informácie o všetkých krokoch a opatreniach pre svojich klientov poskytuje vo všetkých svojich pobočkách označených logom a nálepkou: „Meníme menu, nie cenu“. Touto nálepkou budú v najbližšej dobe označené všetky pobočky spoločnosti Cetelem.

Prechod na euro klienta spoločnosti v súvislosti s využívaním služieb vôbec nezaťaží. Výšku zostávajúceho úveru, ako aj prepočet splátok na úhradu úveru, Cetelem automaticky prepočíta fixným konverzným kurzom, bez dodatočných nákladov.

Duálne zobrazenie platné od 24. augusta 2008 do konca roka, bude použité pri vyčíslení všetkých parametrov úveru ako sú celková výška úveru, výška mesačnej splátky a prípadné poplatky vyjadrené v absolútnej hodnote. To znamená, že splátkový kalendár bude uvedený v SKK aj v EUR súčasne. Klient tak bude vopred poznať výšku všetkých finančných nákladov v oboch menách. Klienti, ktorých splatnosť úverov pokračuje v roku 2009, budú v novembri tohto roka písomne informovaní o prepočte výšky úveru fixným konverzným kurzom a o výške mesačnej splátky v EUR. Klienti využívajúci kreditnú kartu Cetelem, sa výšku úverového rámca a mesačnej splátky v eurách dozvedia z pravidelne zasielaného výpisu.

Prechod na novú menu je proces, ktorému sa nevyhne žiaden občan Slovenskej republiky. Prináša so sebou množstvo situácii v bežnom dennom živote, ktoré môžu zamotať hlavu. Po januári 2009 si občania budú musieť zvyknúť na novú menu a ceny v nej vyjadrené. Preto bude výhodnejšie využívať bezhotovostné platby. Pre najjednoduchšiu úhradu mesačných splátok v januári 2009, Cetelem odporúča formu bankového prevodu. Praktické totiž bude prenechať všetky obslužné procesy na inštitúcie, ktoré sú na to vybavené. Spoločnosť Cetelem je pripravená zvládnuť prechod na novú menu transparentne, bez zbytočných problémov a k spokojnosti svojich klientov.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je popredná finančná spoločnosť špecializujúca sa na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Produktové portfólio spoločnosti tvoria tri produkty: Nákup na splátky, osobné pôžičky a kreditné karty. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2000.

Cetelem je členom medzinárodnej bankovej skupiny BNP Paribas, ktorá bola založená 23. mája 2000 spojením Banque Nationale de Paris a Paribas. Disponuje jednou z najväčších medzinárodných sietí - pôsobí v 85 krajinách sveta a zamestnáva 155 000 zamestnancov. Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services zaraďuje BNP Paribas medzi päť najsilnejších bánk sveta. RATING: AA+

Kontaktné údaje:
Andrea Trebuľová
Hovorkyňa
andrea.trebulova@cetelem.sk
02/593 42 701

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna