Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Pre správne fungovanie stránok je potrebné mať povolený JavaScript vo vašom prehliadači.

Do vedenia BNP Paribas Group príde posila

Od 1. septembra 2008 sa stane členom vedenia Jean Lemierre. Jeho príchod bude posilou pre skupinu v oblasti medzinárodného obchodu a nových trhov. Lemierre pôsobil v predchádzajúcom období ako prezident Európskej banky pre obnovu a rozvoj. V roku 1995 zastával funkciu riaditeľa Francúzskej štátnej pokladnice. Bol členom European Economic and Financial Committee v rokoch 1995-1998 a predsedom Parížskeho klubu. Neskôr pôsobil ako riaditeľ štátneho dôchodkového odboru na Ministerstve financií Francúzska a ako riaditeľ Daňového riaditeľstva. Bol poradcom ministra pre ekonomiku a financie.

Michel Pébereau, vrcholný predstaviteľ BNP Paribas, povedal: "Mimo vynikajúcich osobných kvalít, prínosom Jeana Lemierre pre BNP Paribas je jeho medzinárodný rozhľad a skúsenosti z jeho predchádzajúcej kariéry na najvyšších postoch finančných inštitúcii. Som veľmi potešený, že sa Lammierre pripojí k našej skupine." Začiatkom roku 2009 má prevziať aktivity po Jacques de Larosiere, ktorý sa rozhodol z BNP Paribas odísť.

Personálnymi zmenami zároveň prechádza vedenie v divízii osobných financií. Novým šéfom Cetelem sa stáva Bruno Salmon. Podľa jeho slov, zmena prebehne rýchlo a bez zbytočných problémov „Chceme všetky kroky pri zmene vedenia ukončiť do septembra 2008“, povedal Salmon. Novým členom vedenia divízie Osobných financií sa stal Thierry Laborde a Laurent Chouraki. Laborde bude zastávať funkciu tajomníka a generálneho manažéra zodpovedného vedenie spoločnosti. Larent Chouraki bude mať na starosti riadenie financovania a zabezpečenia rizík.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je popredná finančná spoločnosť špecializujúca sa na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Produktové portfólio spoločnosti tvoria tri produkty: Nákup na splátky, osobné pôžičky a kreditné karty. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2000.

Cetelem je členom medzinárodnej bankovej skupiny BNP Paribas, ktorá bola založená 23. mája 2000 spojením Banque Nationale de Paris a Paribas. Disponuje jednou z najväčších medzinárodných sietí - pôsobí v 85 krajinách sveta a zamestnáva 155 000 zamestnancov. Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services zaraďuje BNP Paribas medzi päť najsilnejších bánk sveta.

Kontaktné údaje:
Andrea Trebuľová
Hovorkyňa
andrea.trebulova@cetelem.sk
02/593 42 701