Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Cetelem „žije“ aj vo virtuálnom svete

Virtuálny svet Second Life je fascinujúcim svetom, v ktorom si môžeme plniť svoje najtajnejšie sny. Spoločnosť Cetelem, líder v poskytovaní spotrebiteľských finančných služieb, ako prvá reálna peňažná inštitúcia vstúpila zo skutočného sveta do „druhého života“. Cieľom projektu je pomocou nových 3-D technológii v internetovej sieti interaktívne komunikovať so zákazníkmi, a tým vylepšovať finančné služby v reálnom svete. Projekt začala spoločnosť BNP Paribas realizovať už v polovici roka 2007. Začiatkom júna roku 2007 spustila náborovú kampaň, ktorej cieľom bolo nájsť tím ľudí združených v L´ Atelier, schopných technologicky realizovať zámery spoločnosti vo virtuálnom priestore a vytvoriť novú informačnú zónu.

Cetelem avatar (stelesnený úver Cetelem), žije na „ostrove“ BNP Paribas a jeho úlohou je ostatným internetovým návštevníkom, ako aj obyvateľom virtuálneho sveta poskytnúť informácie o produk-toch spoločnosti a o zodpovednom prístupe v poskytovaní úverov.

Väčšina psychológov reaguje na Second Life pozitívne. Umožňuje svojim fanúšikom žiť ich vysnené životy. Dáva im možnosť vytvoriť si inú identitu, spoznávať nových ľudí, vzájomne komunikovať alebo využívať virtuálnu realitu ako zdroj príjmov. Marketingoví odborníci rýchlo zistili aké možnosti im tento svet poskytuje. Dnes má veľa svetových firiem svoje virtuálne zastúpenia práve v „Druhom živote“. Tu sa overujú značky, modely a nezvyčajné marketingové postupy.

Second Life vytvoril americký fyzik Philip Rosedale vo svojej softvérovej spoločnosť Linden Lab. Základné používanie virtuálneho sveta je bezplatné. Užívateľ si musí zvoliť jedinečné meno a avatara, svoju virtuálnu podobu. Second Life má dnes viac ako 6 miliónov registrovaných účastníkov, ktorí žijú pravidelne svoju „iný“ život. Viac ako 1 milión nových návštevníkov si mesačne otvorí stránky Second Life. Spravodajstvo z tohto sveta zabezpečujú svetové agentúry. Agentúra Reuters má v SL vlastného reportéra. CNN chce stavať na existujúcich avataroch a pomocou virtuálnych tréningov budú záujemcov školiť skutoční ľudia zo CNN, nechýba medzi nimi napríklad aj slávny Larry King. Vo virtuálnom svete majú svojich redaktorov aj niektoré slovenské periodiká.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je popredná finančná spoločnosť špecializujúca sa na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Produktové portfólio spoločnosti tvoria tri produkty: Nákup na splátky, osobné pôžičky a kreditné karty. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2000.

Cetelem je členom medzinárodnej bankovej skupiny BNP Paribas, ktorá bola založená 23. mája 2000 spojením Banque Nationale de Paris a Paribas. Disponuje jednou z najväčších medzinárodných sietí - pôsobí v 85 krajinách sveta a zamestnáva 155 000 zamestnancov. Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services zaraďuje BNP Paribas medzi päť najsilnejších bánk sveta. RATING: AA+

Kontaktné údaje:
Andrea Trebuľová
Hovorkyňa
andrea.trebulova@cetelem.sk
02/593 42 701

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna