Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Cetelem s novým logom

V prvých dňoch roka 2010, spoločnosť CETELEM SLOVENSKO a.s. uviedla nové logo. Táto zmena je súčasťou globálneho rebrandingu, ktorý realizuje majoritný akcionár Cetelemu, spoločnosť BNP Paribas Personal Finance vo všetkých krajinách.

Postavička v logu

Súčasťou loga sa stala aj obľúbená postavička Credito, ktorá prepája celú komunikáciu spoločnosti. Dôvodom pre tento krok bola skutočnosť, že sa Maskot Cetelemu teší obľube a ľahkej zapamätateľnosti, a to nielen na Slovensku. Podľa prieskumu, ktorý spoločnosť realizovala vo Francúzsku, ju rozpoznalo 9 z 10 opýtaných. Ako súčasť loga vytvára charakteristickú vizuálnu identitu, ktorá zabezpečí Cetelemu ľahké odlíšenie od konkurencie.

Na príslušnosť k materskej spoločnosti poukazuje logo BNP Paribas, s tradičným zeleným štvorčekom a hviezdičkami, umiestnený v pravom dolnom rohu.

Nejde len o zmenu loga

Redizajnu postupne podľahnú všetky tlačené materiály spoločnosti ako aj internetová stránka. Korporátnou farbou ostáva naďalej zelená. Pre ľahšiu orientáciu, sú jednotlivé produkty portfólia odlíšené farebne. Zelená farba je určená pre nákup na splátky, žltá pre kreditné karty a oranžová pre pôžičky.

V 57 ročnej histórii spoločnosti Cetelem ide v poradí už o tretiu zmenu loga. Zmena je dôsledkom akvizícii, ktoré spoločnosť uskutočnila, napr. spojenie so špecialistom na hypotekárny úver UCB alebo belgickou Fortis bank. Odzrkadľuje snahu spoločnosti uspieť v svetovej konkurencii ako špecialista na spotrebiteľské financovanie.

O spoločnosti

BNP Paribas Personal Finance, člen bankovej skupiny BNP Paribas, sa špecializuje na spotrebiteľské financovanie. S viac ako 27 000 zamestnancami pôsobí v 30 krajinách, na 4 kontinentoch. V Európe je jednotou na trhu. Riadi sa stratégiou zodpovedného úverovania. Transparentnou ponukou úverov a procesom posudzovania žiadostí o úver sa snaží chrániť klientov pred nadmerným zadĺžením.

Na Slovensku pôsobí od roku 2000. Pod značkou Cetelem poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky, a to priamo, prostredníctvom obchodných partnerov alebo Internetu.

Andrea Trebuľová
andrea.trebulova@cetelem.sk

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna