Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Pre správne fungovanie stránok je potrebné mať povolený JavaScript vo vašom prehliadači.

BNP Paribas získala svetové ocenenia

Medzinárodný finančný časopis Global Finance udeľoval toho roku prvýkrát ocenenie „Najlepšia svetová globálna banka v obchodnom financovaní“ (World's Best Global Bank in Trade Finance 2008). Cenu za rok 2008 v tomto segmente časopis udelil banke BNP Paribas, skupine korporátneho a investičného bankovníctva CIB (Corporate and Investment Banking ).

Vydavateľ prestížneho svetového finančného časopisu vyberal nominantov ocenenia za pomoci ekonomických analytikov, finančníkov, firemných odborníkov a bankárov z celého sveta. Vo výbere boli zastúpené bankové a finančné spoločnosti zo 67 krajín. Hodnotené boli na základe ich činnosti a výsledkov za posledné roky, v rozsahu finančných transakcií, šírky globálneho pokrytia, konkurenčnej tvorby cien a zavádzaní inovačných technológií. Ďalšími kritériami hodnotenia bol goodwill spoločnosti, vrátene dobrej povesti a vystupovania manažmentu. Ocenenie nadväzuje na ocenenia na domácej pôde, ako sú: „Najlepší poskytovateľ finančných služieb vo Francúzsku“ a „Najlepší európsky poskytovateľ financií“, ktoré boli udelené v decembri 2007.

Ďalšie ocenenie na medzinárodnom poli v roku 2008 získala BNP Paribas na ázijskom kontinente. Časopis Structured Products magazine tituloval banku „Domom roka“ a „Najlepší v Japonsku“ („House of the Year“ and „Best in Japan“) v hodnotení bankových a finančných produktov ("Structured Products Asia Awards for Excellence 2008"). Cena sa špecializuje na deriváty a investičné produkty. Oceňuje ich vynikajúcu kvalitu, inovačný prístup a taktiež distribúciu na trhu. Ocenenie porovnáva a hodnotí úroveň, inovatívnosť a dostupnosť finančných produktov v Ázií vo všetkých triedach aktív, na medzinárodnom a domácom trhu. Cena „Najlepší v Japonsku“ ilustruje konkurenčnú silu a úspešnosť, ktorú má BNP Paribas na japonskom trhu, ako aj schopnosť vytvárať nové produkty prispôsobené potrebám jeho klientov v tejto krajine.

O spoločnosti

CETELEM SLOVENSKO a.s. je popredná finančná spoločnosť špecializujúca sa na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Produktové portfólio spoločnosti tvoria tri produkty: Nákup na splátky, osobné pôžičky a kreditné karty. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2000.

Cetelem je členom medzinárodnej bankovej skupiny BNP Paribas, ktorá bola založená 23. mája 2000 spojením Banque Nationale de Paris a Paribas. Disponuje jednou z najväčších medzinárodných sietí - pôsobí v 85 krajinách sveta a zamestnáva 155 000 zamestnancov. Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services zaraďuje BNP Paribas medzi päť najsilnejších bánk sveta. RATING: AA+

Kontaktné údaje:
Andrea Trebuľová
Hovorkyňa
andrea.trebulova@cetelem.sk
02/593 42 701