Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Pre správne fungovanie stránok je potrebné mať povolený JavaScript vo vašom prehliadači.

BNP PARIBAS sponzorom medzinárodnej súťaže RC modelov vodíkových áut

BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA, pobočka zahraničnej banky sponzorsky podporila tím študentov Strednej odbornej školy strojníckej v Bánovciach nad Bebravou.

Ekológia, ako aj nové technológie, sú nám v banke blízke, preto sme sa rozhodli sponzorsky podporiť zaujímavý projekt - súťaž Hydrogen Horizon Automotive Challenge. V rámci súťaže sme sa rozhodli sponzorsky podporiť tím študentov Strednej odbornej školy strojníckej v Bánovciach nad Bebravou, ktorý mal za úlohu zostrojiť čo najvýkonnejšie autíčko na vodíkový pohon.

Tím BNP Paribas

FOTO: Tím študentov Strednej odbornej školy strojníckej v Bánovciach nad Bebravou

  • Súťaže sa zúčastnilo celkovo 20 teamov z 20 stredných odborných škôl a prvýkrát bola rozdelená do dvoch dní
  • Víťazmi 6-hodinového závodu sa stali teamy zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Bratislave a Strednej odbornej školy v Košiciach Bratislava

Zážitkové centrum vedy Aurelium v Bratislave privítalo 18. a 19. apríla 2. ročník úspešnej súťaže Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC_SK), určenej pre všetky stredné odborné školy na Slovensku. Vybrané školy finančne podporila aj Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK).

„Tento ročník bol trochu iný ako predchádzajúci. Prihlásilo sa nám o 5 teamov viac a pretek sme tak rozdelili do 2 dní. Teamy zároveň mohli využiť svoje vlastné karosérie a podvozky a obmedzili sme aj kapacitu batérii tak, aby študenti čo najdômyselnejšie využili alternatívny vodíkový pohon auta. Cieľom týchto zmien bol väčší vklad a dôraz na využitie schopností študentov,“ vysvetľuje Branislav Hlinka, organizátor súťaže.

Študenti museli premýšľať, ako predĺžiť výkonnosť svojho auta, taktizovať a hlavne spolupracovať. Museli využiť alternatívny vodíkový pohon auta, aby vydržalo jazdiť čo najdlhšie. Nevyhral teda najrýchlejší tím, ale ten, ktorý so svojim autom odjazdil najviac kôl. Preteky trvali 6 hodín a zúčastnilo sa ich 20 tímov z 20 stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Víťazom prvého súťažného dňa (18.4.) sa stali študenti SPŠ Elektrotechnická v Bratislave s celkovým počtom 912 najazdených kôl a premierným časom 23,8 sekúnd na kolo. Druhý deň patril teamu Strednej odbornej školy v Košiciach s celkovým počtom 1136 najazdených kôl a jedno kolo prešli priemerne za 19,3 sekundy. Vybrané školy vďaka svojmu grantovému programu Stredné školy a technika finančne podporila aj Nadácia Volskwagen Slovakia (Nadácia VW SK).

Teší nás, že aj s našou pomocou sa súťaže mohli zúčastniť študenti z Bánoviec, ďakujeme aj za povzbudivý mail od p. Tomovej (zástupkyne riaditeľa pre odborný výcvik na SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou: 

"Touto cestou chceme Vašej spoločnosti poďakovať za sponzorovanie nášho tímu OPTIX SOŠ strojnícka Bánovce nad Bebravou v súťaži H2AC. Veľmi nás potešilo,že si Vaša spoločnosť vybrala našu školu. Naši študenti dostali vďaka Vám možnosť dostať sa k moderným metódam edukácie a k novým vzdelávacím materiálom , ktoré korešpondujú s požiadavkami trhu práce. Naši študenti sú žiaci tretieho ročníka študijného odboru mechanik počítačových sietí. Študenti pracovali so zanietenosťou , kreativitou a záujmom. Do súťaže sme vstupovali ako úplní nováčikovia s tichou nádejou na umiestnenie. Rýchlo sme ale zistili, že ostatné stredné školy sú v projekte dlhšie zapojení a nemáme proti ním šancu. Mali vybavenie , náhradné diely a aj ďalšie modely autíčka. Toto nás neodradilo,pretože sme dostali vďaka Vám možnosť zapojiť sa do projektu, získali sme nové skúsenosti, poznatky a možnosti. V súčasnosti pracujú študenti na novom autíčku, študenti si sami hľadajú sponzorov, ktorí by ich sponzorovali aj budúci školský rok.Ďakujeme Vám za súčasnú spoluprácu a veríme , že budeme aj naďalej spolupracovať."

Optix team

Školy zapojené do grantového programu získali komplexný učebný a zážitkový materiál - edukačný Energy box, diaľkovo ovládaný model auta a vodíkové palivové články. S ich pomocou sa mohli žiaci zoznámiť s obnoviteľnými zdrojmi energie a teoretické znalosti potom zúžitkovali pri zostavovaní pretekárskeho auta na vodíkový pohon. Víťazné tímy budú reprezentovať Slovensko na medzinárodnom finále 24-hodinových pretekov na Technickej univerzite v Chemnitzi v Nemecku, ktoré sa budú konať 3. mája. 2. ročník súťaže zorganizovala Agentúra pre vzdelanie a vedu SEA v spolupráci s Horizon Educational. Do ďalšieho ročníka súťaže bude možné sa prihlásiť už v lete 2018.

Vaša banka  
BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA