Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Prečo si otvoriť bankový účet v internetovej banke

Moderná doba prináša neustále zmeny vo všetkých sférach, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život.

Bankový sektor nie je výnimkou a je zároveňjedným z nositeľov pokroku a inovácií. Najciteľnejšou zmenou našej doby je fenomén internetu. Preto nie je prekvapením, že aj bankovníctvo sa presúva do on-line sveta. Poďme si preto priblížiť niektoré z hlavných dôvodov prečo si otvoriť svoj účet on-line a viesť si ho v modernej internetovej banke. 

  1. Kompletné otvorenie účtu z pohodlia domova , už nie je problém - prostredníctvom internetovej banky už otvoríte svoj bežný účet bez toho, aby ste vstúpili do pobočky banky. Je to možné aj vďaka legislatívnym zmenám a technologickému pokroku, ktoré sa snažia kopírovať vývoj a zjednodušovať tak proces otvárania účtov. Internetové banky dokázali na tieto zmeny promptne reagovať a vy si tak môžete otvoriť bežný účet z pohodlia vašej obývačky či, terasy vášho domu pri šálke poobedňajšej kávy J. 
  2. Prístup k službám, servisu a podpore – 24/7 - stalo sa vám niekedy, že ste potrebovali spraviť prevod, výber alebo akúkoľvek zmenu v súvislosti s vaším účtom? No Murphyho zákony spoľahlivo fungujú aj vo svete bankovníctva a práve v čase, keď ste svoju banku potrebovali najviac bola pobočka kamennej banky zatvorená. Internet je „otvorený“ 24 hodín denne, 365 dní v roku a nikdy sa vám tak nestane, že sa do vašej banky nedostanete vtedy, keď ju práve potrebujete. 
  3. Poplatky – vedenie účtu naozaj zadarmo - vedenie bežného v internetovej banke je naozaj zadarmo bez skrytých poplatkov. On-line bankovníctvo sa tak stáva transparentnou alternatívou „bankovania“. Je to možné hlavne z dôvodu šetrenia nákladov. Jedným z najvyšších nákladov klasických bánk sú tie, ktoré sú spojené s prevádzkovaním kamenných pobočiek. Tento výdavok v on-line svete logicky odpadá.  
  4. Prehľad o svojich transakciách na každom kroku - inými slovami majte svoje účty plne vo svojich rukách a to doslova. Cez mobilné aplikácie banky sa môžete k svojmu účtu dostať kedykoľvek potrebujte. Ak si nie ste istý poplatkom, ktorý vám bol práve stiahnutý, môžete si cez appku overiť a uistiť sa, že váš účet je v bezpečí a nikto sa Vám doň nenabúral. Taktiež môžete vykonať platbu na ktorú ste nedopatrením zabudli a vyhnúť sa tak zbytočným nedorozumeniam.

Sami sa možno teraz v duchu pýtate „Prečo ešte nemám účet v internetovej banke“? Ak ste si odpovedali áno, tak choďte do toho bez obáv a záväzkov vyskúšajte internetovú banku.

Online účet

Ak vás oblasť internetového sveta bánk tiež zaujíma, pokojne navrhnite tému na ktorú sa môžeme bližšie zamerať v nasledujúcom blogu.

Vaša banka
BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA,
pobočka zahraničnej banky

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna