Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Na čo si dať pozor počas vianočných nákupov?

Vianoce sa blížia a my vám prinášame tipy, na čo si treba dať pozor.

Blížia sa najkrajšie no zároveň najhektickejšie sviatky roka. V obchodoch začína pribúdať zákazníkov, zväčšujú sa rady pri pokladniach, parkoviská sú plnšie ako po zvyšok roka. V tomto čase sa každoročne zvyšuje aj počet krádeží, či strát. Pripravili sme si pár tipov pre vás, na čo si dať počas tohto obdobia pozor.

Taška a peňaženka

Tip:

  • nedávajte si peňaženku na vrch tašky, vždy ju radšej odložte na spodok tašky, prípadne "zazipsujte " vo vrecku vnútri kabelky               
  • nenechávajte si doklady a peniaze vo vrecku kabáta, či vetrovky – ľahko sa môže stať, že vrecko si nezapnete a veci jednoducho stratíte
  • neodkladajte si bundy s cennosťami do šatní obchodných centier
  • nenechávajte si kabelky v nákupných košíkoch

Cennosti v aute

Tip:

  • nikdy si nenechávajte v aute osobné veci, tašky či elektroniku, ani keď auto opúšťate iba na okamih

Rada: Skryté cennosti pod sedadlom auta či v kufri automaticky neznamenajú ich 100% zabezpečenie pred zlodejmi – tí si vás často vyhliadnu ešte pred tým, než vidia vaše veci voľne položené v aute.  

nákupy

Zabudnutá hotovosť v bankomate

Hlavne počas vianočného nakupovania môžeme byť viac roztržití, myšlienkami už doma piecť medovníčky, či byť vystresovaní z rady, ktorá sa vytvorila pri bankomate za nami, lebo sme zaváhali nad správnym pin kódom. Všetky tieto faktory nás môžu ovplyvniť natoľko, že jednoducho po tom, čo nám vydá bankomat kartu v rýchlosti odchádzame a zabúdame na hotovosť. Čo v takejto situácii robiť?

Určite nepodliehajte panike, všetky bankomaty sú pod dohľadom kamerových systémov a preto máte veľkú šancu že banka vypátra, čo sa so zabudnutou hotovosťou stalo a že vám bude vrátená. Aby banka zaevidovala vašu stratu, určite je potrebné ju skontaktovať - vždy sa obráťte so žiadosťou na banku, ktorá vám kartu vydala, tam vám poskytnú všetky potrebné informácie.

Ak by sa predsa len stalo, že banka peniaze nevypátra, je možné obrátiť sa na políciu. Banka, ktorej patrí bankomat, poskytne polícii potrebnú súčinnosť.  

Tip:

  • Pri bankomate netelefonujte, nedajte s vyrušovať inou osobou a pod.
  • Sústreďte sa na pokyny na obrazovke bankomatu

A viete čo spraviť, keď nájdete zabudnutú hotovosť v bankomate vy?

Nájdenú hotovosť môžete odovzdať v akejkoľvek pobočke banky, ktorej patrí bankomat   alebo priamo na polícii. Pri odovzdaní hotovosti je nutné uviesť bankomat kde ste peniaze našli, tiež dátum a čas nálezu. Banka resp. polícia vám vždy vydá potvrdenie o odovzdaní nájdenej hotovosti.                

Rada: Nájdenú hotovosť si nikdy nenechávajte ani s dobrým úmyslom vypátrať majiteľa na vlastnú päsť – je to trestný čin.    

Vaša banka 
BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA      

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna