Cetelem bubbles
Cetelem bubbles

Vyšší limit pre bezkontaktné platby na kartách

Vážení klienti,

od 20. apríla 2020 máte na svojej kreditnej karte od Cetelem možnosť nakupovať priložením karty k terminálu, tzv. bezkontaktne až do výšky 50 €. Limit pre bezkontaktné platby bol zvýšený z 20 € na 50€. Prečo došlo k zvýšeniu bezkontaktného limitu? Stalo sa tak kvôli aktuálnej situácii súvisiacej s pandémiou koronavírusu, kedy si aj my, banky, uvedomujeme dôležitosť dodržiavania hygieny a bezpečnosti pri platení. Zvýšením limitu bezkontaktných platieb sa zníži fyzický kontakt klienta s platobným terminálom, kedy nemusí zadávať PIN kód. Táto zmena nebude trvalá, ale len počas pandémie koronavírusu. 

So zmenou výšky bezkontaktnej platby sa zmení aj maximálny kumulatívny limit bezhotovostných platieb po sebe nasledujúcich transakcií bez zadávania PIN kódu zo 100 € na 150 €.

Čo to pre vás, ako nášho klienta znamená v praxi?

  • Dnes ste si mohli 5x nakúpiť do 20 € bez zadávania PIN kódu a až 6-ta transakcia chcela potvrdenie PIN kódom.
  • Po novom to bude znamenať 3x nákup do max. 50 € bez zadávania PIN kódu a ďalšia transakcia bude potrebovať overiť PIN kódom. V prípade, ak budete nakupovať nižšie sumy, stále platí, že ak neprekročíte 150 € nákupov bez PIN kódu, tak každá 6-ta transakcia sa potvrdí PIN kódom. 

Kedy budete môcť platiť až do 50 € bezkontaktne?

Naše karty od Cetelem sú pripravené na 50 € bezkontaktné platby od 20. apríla 2020. Dôležité je však, aby bol aj terminál na strane poskytovateľa aktualizovaný na nové, vyššie bezkontaktné platby. V prípade, ak Vám nebude umožnená zo začiatku bezkontaktná platba na sumu vyššiu ako 20 €, stačí použiť PIN kód. 

Zaujímavosť:

Slováci patria na európsku špičku vo využívaní bezkontaktných platieb a už takmer všetky platobné terminály na Slovensku sú bezkontaktné. Na Slovensku bolo podľa údajov Slovenskej bankovej asociácie v roku 2019 vydaných takmer 5,3 milióna bezkontaktných platobných kariet.

V prípade, ak potrebujete riešiť otázky týkajúce sa Vašej karty, použite existujúci formulár na kontakt na www.cetelem.sk/kontakty.

Navigace Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Klientská zóna